Planeta Ziemia
Email

EME, czyli na Księżyc i z powrotem!


EME, czyli na Księżyc i z powrotem!
GAM12W imieniu Kłodzkiej Grupy EME, ARISS PolskaPolskiego Związku Krótkofalowców zapraszamy na niezwykłe wydarzenie, które odbędzie się 28 kwietnia o godzinie 20.

Wyślemy w kierunku Księżyca obraz w postaci pęku fal radiowych. Po odbiciu od Księżyca, obraz zostanie ponownie odebrany na Ziemi. Całość operacji wymaga oprócz nadajnika o odpowiedniej mocy - znakomitej znajomości technologii radiowych.

Międzynarodowy Miesiąc Astronomii (GAM) jest znakomitą okazją do takiej zabawy. Dzięki fachowości i uprzejmości kolegów z Kłodzkiej Grupy EME (EME to skrót od angielskich słów Earth-Moon-Earth, czyli Ziemia-Księżyc-Ziemia) tegoroczny projekt GAM MoonBounce, czyli w wolnym tłumaczeniu "Księżycowe odbicie" odbędzie się w tym roku w Polsce i tylko w Polsce!

Zarejestrowaliśmy transmisję całego przedsięwzięcia. Póki co, zapraszamy do udziału w konkursie, ogłoszonym w związku z transmisją. Może to właśnie Twój obrazek zostanie wysłany na Księżyc?

moonbounced

Powyżej widzicie obraz Księżyca, wysłany na falach radiowych na Księżyc, odbity i zarejestrowany z powrotem przez odbiornik na Ziemi.

A tak wyglądają przygotowania do transmisji:
Odwiedźcie nas na Facebooku! Serdecznie zapraszamy!

 Z ostatniej chwili! 21 kwietnia wysłaliśmy 4 obrazki, namalowane przez uczniów z "Challenger Center" w Gdańsku. Obrazki odbiły się od Księżyca i zostały odebrane przez radioteleskop w Holandii. Poniżej możecie je zobaczyć!


monbounced1     moonbounced 2
     
 moonbounced 3    moonbounced 4

 Prawda, że fajne?