Na tropach Galileusza - 400 lat później...

 

    Na tropach Galileusza - 400 lat później...


IAY09 - logo 
Zamknij oczy i przenieś się w wyobraźni do XVII wiecznej Padwy - nazywasz się Galileo Galilei, jest wieczór 7 stycznia 1610 roku. Zbudowałeś teleskop i jesteś pewien że jest to znacznie skuteczniejsze narzędzie niż "szpiegowskie szkiełko", którego można używać co najwyżej do czytania tajnych wiadomości zapisanych bardzo drobnymi literami. Za chwilę skierujesz po raz pierwszy swój teleskop w kierunku Jowisza...

Dzięki uprzejmości zespołu MicroObservatory możemy Państwu przedstawić  zbiór esejów poświęconych przełomowym obserwacjom Galileusza. Gorąco namawiamy wszystkich do puszczenia wodzy własnej fantazji i wzięcia udziału w zabawie w tego wielkiego uczonego i astronoma. Korzystając z własnego teleskopu - polecamy specjalnie wyprodukowaną dla Międzynarodowego Roku Astronomii  lunetę Galileusza - można własnoręcznie powtórzyć obserwacje i szkice genialnego uczonego. W obserwacjach pomoże także interaktywny teleskop internetowy MikroObserwatorium z którego każdy może skorzystać za pośrednictwem internetu. 

Trzeba koniecznie wspomnieć że tłumaczenia materiałów z języka angielskiego dokonali państwo Dorota i Jacek Kuprasowie, autorzy popularnego blogu o tematyce przyrodniczej U Kuprasów, Dziękujemy!!!

 Aby udać się w podróż śladami Galileusza, kliknij w umieszczone poniżej symbole jego genialnych obserwacji:

 Galileusz - Księżyc  Galileusz - Saturn
Księżyc  Saturn
Galileusz - Wenus   Galileusz - Księżyce Jowisza
Wenus  Księżyce Jowisza
 Galileusz - Plejady  Galileuszu - Orion
 Plejady   Mgławica Oriona
 Galileusz - Ul  Galileusz - DrogaMleczna
Ul  Droga Mleczna