Ambasadorzy WorldWide Telescope
Print Email

Nauka rozwija wyobraźnię!


 

children
Zapraszamy Państwa do udziału w projekcie


     Wirtualne planetaria to programy, które pozwalają na każdym domowym komputerze podłączonym do Internetu poznawać tajemnice Wszechświata. Dzięki wykorzystaniu zdjęć, filmów i danych gromadzonych przez naukowców na całym świecie, otwierają Kosmos dla wszystkich, którzy zdecydują się wykorzystać swój komputer dla poznania jego tajemnic.

     WorldWide Telescope (WWT) to jeden z najciekawszych bezpłatnych programów edukacyjnych, który pozwala otworzyć wirtualne planetarium w domu, szkole czy ośrodku kultury. WWT wykorzystuje dane zebrane przez największe teleskopy naziemne i kosmiczne, a także, w przypadku obserwacji powierzchni Ziemi, przez satelity. Użytkownicy WWT otrzymują więc zdjęcia i dane pochodzące z ośrodków naukowych i, dzięki programowi, mogą tworzyć prezentacje, pokazy i seanse, które pozwalają opowiadać o Kosmosie i o Ziemi. A oto co o WWT mówią jego twórcy (film z polskimi napisami):
 


 
     Program Ambasadorzy WWT – inicjatywa na rzecz popularyzacji astronomii w edukacji - powstał w USA, na Uniwersytecie Harvarda. Pomaga mądrze wykorzystać WWT w pracy z uczniami w szkole czy na kółku zainteresowań. Hands-On Universe Polska postanowiło przyłączyć się do programu Ambasadorów WWT i w ten sposób stać się pierwszym międzynarodowym partnerem tego projektu.

     Czy brzmi to zachęcająco? Może warto jeszcze dodać, że program jest na tyle przyjazny, że chętnie wykorzystywany jest podczas zajęć dla najmłodszych użytkowników komputerów (zachęcamy do zapoznania się z pokazami tworzonymi przez sześciolatki!) i codziennej pracy innowacyjnych szkół. Uwaga, włączając się do ruchu Ambasadorów WWT jak zawsze warto skorzystać z inspiracji niezawodnych Doroty i Jacka Kuprasów (koniecznie musicie odwiedzić ich bloga!).

Poniżej polecamy kolejne artykuły: